Brak czucia prawej ręki podczas snu

Witam. Mam 27 lat i od jakiegoś czasu podczas snu drętwieje mi prawa ręka. Po przebudzeniu nie czuje ręki ale gdy wstanę i ją rozmasuje to po kilku minutach czucie wraca. Choruję na wzw b i w chwili obecnej przechodzę kurację interferonem. Czy może to być powodem tych nocnych drętwień?

27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Drętwienie nerwów kończyny górnej podczas snu zdarza się bardzo często. Są oczywiście stany predysponujące do tego typu zdarzeń związane np. z przebiegiem nerwów u danej osoby, z chorobami metabolicznymi itp.

W Pana przypadku możliwe jest, że jest to rodzaj działania niepożądanego, ale bardzo łagodnego i nie zagrażającego Pana zdrowiu, wywołanego przez interferon alfa przyjmowany jako kuracja wirusowego zapalenia wątroby.

W razie nasilenia się objawów lub pojawienia innych niepokojących dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza prowadzącego leczenie wzw.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.