Brak efektów odchudzania pomimo zdrowego żywienia

Mam 18 lat. Jestem miłośniczką zdrowego żywienia. Stronię od słodyczy i kolorowych napoi. Aktywnie spędzam wolny czas, a pomimo tego jestem osobą "przy tuszy". Badania tarczycy w porządku. Faktem jest, że w rodzinie występuje nadwaga czy otyłość. Co zatem może być powodem dla którego moja waga stoi w miejscu bądź nawet rośnie? Uwarunkowanie genetyczne? Czy może wystarczy czekać aż mój organizm z czasem przyspieszy swój metabolizm?

Trudno jest stwierdzić co jest przyczyną bez dogłębnej analizy. Możliwe, że za mało Pani je i metabolizm się zmniejszył, albo je Pani zbyt monotonnie. Czasem bywa też, że organizm przyzwyczaja się do danego sposobu odżywiania czy ćwiczenia i przestaje się widzieć jakiekolwiek efekty czy poprawę. Ważne jest aby swój organizm zaskakiwać i pobudzać w różny sposób (keep your body guessing). Może być też tak, że ma Pani zbyt niski poziom leptyny ( proszę przeczytać ten artykuł, powinien nieco wyjaśnić :m http://www.dietaifitness.pl/2012/11/najwazniejszy-hormon-ktory-tumi-god-i.html ). Pozdrawiam serdecznie, Ewa Trusewicz, dietetyk

Witam serdecznie,

Rzeczywiście może być Pani obciążona nadwagą genetycznie, jednak nie można zrzucać całej winy na geny. Pisze Pani, iż dba o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną więc waga powinna spadać. Być może popełnia Pani błędy żywieniowe, których nie jest Pani świadoma. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy jadłospis, co Pani jada, jakie ilości, jakie odstępy miedzy posiłkami, o której godzinie jest ostatni posiłek itp Ja chętnie zerknę, przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam!
Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska