Brak erekcji podczas stosunku

Witam. Mam 29 i lat i 2 lata temu rozpocząłem współżycie. Niestety pierwsze podejście było totalną klapą, ponieważ nie miałem erekcji. I od tamtego czasu erekcje mam bardzo rzadko, a jak już, to słabe. W tym momencie jestem z inną kobietą i problem się powtarza. Boje się, że ją stracę. Erekcję w czasie masturbacji mam ok, tak samo poranną. Proszę o radę.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Obecność porannych wzwodów oraz możliwość masturbacji raczej wykluczają obecność choroby organicznej. Prawdopodobnie jest to problem psychogenny, najczęstszy w tym wieku. Prawdopodobnie trochę był Pan zdenerwowany przed pierwszym stosunkiem, a nieudany stosunek spowodował swoistą psychologiczną blokadę - boi się Pan, że nie da rady. To z kolei nie pozwoli Panu osiągnąć pełnej erekcji. Na początku powinien Pan nie myśleć o możliwym niepowodzeniu oraz spróbować całkowicie ograniczyć masturbację - brak zaspokajania popędu spowoduje duże nagromadzenie napięcia seksualnego, a to powinno pomóc Panu w osiągnięciu odpowiedniego wzwodu. Jeśli to nie odniesie skutku pomocna może być wizyta u seksuologa.