Brak karty szczepień - co dalej?

Witam, mam poważny problem, bo nie wiem co robić. Mianowicie mam 6-letnie dziecko, które nie ma wszystkich szczepień (było szczepione tylko w szpitalu oraz w wieku 2 m-cy na szczepienia obowiązkowe). Mój problem zaczął się tak, że dziecko rodziłam w innym mieście niż mieszkam, szpital miał przesłać kartę szczepień, ale tego nie zrobił i w przychodni nie chcieli mnie przyjąć na kolejne szczepienie bez karty (nie mam pojęcia skąd ją wziąć teraz). Chciałabym ją zaszczepić na obowiązkowe, ale nie wiem jak się do tego zabrać i jak by to miało wygadać, bo już jest długi okres przerwy. Chciałabym jeszcze powiedzieć, że jak odmówili mi przyjęcia bez karty, zaczęłam czytać o szczepieniach i powikłaniach i już sama nie wiedziałam co robić.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Najprostszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do archiwum szpitala, w którym Pani rodziła o wydanie karty szczepień. Jeśli taki zabieg nie pomoże należy zgłosić się do przychodni i wyjaśnić, że karta zaginęła. Wyrobienie nowej karty nie powinno być problemem.

Podanie szczepionki i powikłania po niej są minimalne w stosunku do tego jaki zgubny wpływ dla organizmu może mieć zachorowanie na dolegliwość przeciw której się szczepimy.