Brak kolejnego okresu po tabletce "72 h po"

Mam 23 lata. W czasie swoich dni niepłodnych (ok. 7dni przed planowanym okresem) wzięłam tabletkę 72 h po. Zrobiłam to w ok. 6 godzin po stosunku. Planowany okres pojawił się w planowanym dniu. Jednak kolejny spóźnia mi się już 12 dni, chociaż mam białawy śluz i wahania nastroju. Czy to normalne? Czytałam, że w tych tabletkach jest duża dawka hormonów, ale przecież pierwszy okres miałam bez zmian. Więc co się dzieje z drugim?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Możliwe, że opóźnienie wynika z przyjęcia tabletki w poprzednim miesiącu. Zawierała ona dużą dawkę hormonów, która mogła rozregulować Pani cykl. Z pewnością powinna Pani jednak wykluczyć ciążę! Test wykonany teraz powinien już dać wiarygodny wynik.

Pozdrawiam serdecznie!