Brak krwawienia po założeniu wkładki Mirena

Witam. Od 5 tyg.mam założona wkładkę Mirena. W dalszym ciągu nie wystąpiło zadne krwawienie - plamienie, po prostu brak miesiączki. Dodam tylko ze przed założeniem wkladki miałam tyg.obfite miesiączki. Czy to normalne?czy powinnam się obawiać ciąży?

Brak miesiączki jest możliwym działaniem wkładki Mirena. Nie powinna się Pani obawiać ciąży, jeśli wkładka jest prawidłowo ułożona w jamie macicy

Czasami miesiączki występują co pół roku jako drobne plamienia. W razie niepewności czy obawy przed ciążą można zrobić test ciążowy. Przy wskaźniku 0,1 do 0,2 ciąża jest mało prawdopodobna ale jednak możliwa.