Brak krwawienia pomiędzy cyklami

Dzień dobry. Mam 27 lat i dwoje dzieci. Zaczęłam brać nowe tabletki 24+4. W trakcie ich brania pojawia się czasami krwawienie. Siódmego dnia od poczatku nowego opakowania, miałam stosunek (tylko jeden podczas brania tego opakowania), jakiś tydzień później miałam 2 dni krwawienia. Kiedy skończyłam brać różowe tabletki, a zaczęłam brać te 4 białe i powinnam dostać okres, ale go nie dostałam. Zrobiłam 2 testy i wyszły negatywnie. Czuję też lekki ból podbrzusza. Czy mogłam zajść w ciażę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienia i plamienia w środku cyklu to skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych - nie mają one wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, dlatego nie musi się Pani obawiać. Właściwe krwawienie powinno nastąpić u Pani w około 2-3 dni po zażyciu ostatniej różowej tabletki, czyli podczas zażywania 2 lub 3 niebieskiej tabletki. Jeśli jednak nie wystąpiło, to nie musi to oznaczać ciąży, jednak należy ją wykluczyć. Proszę powtórzyć testy ciążowe za około 10 dni.

Pozdrawiam!