Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta , 21 lat

Dzień dobry, mam świadomość, że gdy nie wystąpi krwawienie z odstawienia, nie zawsze świadczy to o ciąży, ale chciałabym się dowiedzieć, czym może być spowodowane? Tabletki biorę przeszło rok, postępuję wg instrukcji, nigdy nie miałam biegunki ani wymiotów, a zarazem jeśli współżyjemy, używamy prezerwatywy i zwykle nie jest to stosunek pełny. Czy jest w o ogóle możliwość zajścia w ciążę? Krwawienia w tygodniu przerwy powinno wystąpić od 2-4 dni, tak? Zawsze muszę czekać 4-5? Czy to normalne? Na początku było jak w zegarku, a teraz raz rano, raz wieczorem. Najgorsze, ile stresu człowiek się przy tym naje :< Pozdrawiam gorąco redakcję abc!

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, o ile kobieta przestrzega zasad zawartych w instrukcji, ryzyko ciąży jest bardzo małe, mniejsze niż 1%. Przy dodatkowym stosowaniu prezerwatywy i niepełnych stosunków, ryzyko ciąży jest bliskie zeru (o ile wykluczymy ciężkie biegunki, wymioty i stosowanie leków, które mogą obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej).
Brak miesiączki podczas 7-dniowej przerwy przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej jest najprawdopodobniej spowodowany utrzymywaniem się nawet podczas 7-dniowej przerwy we krwi dość wysokiego poziomu hormonów, dostarczanych w pigułkach przez cały cykl. Krwawienie podczas przerwy między opakowaniami nie jest „prawdziwą” miesiączką, tylko wynika z obniżenia poziomu hormonów we krwi.

Pozdrawiam!
 

Podobne pytania