Brak krwawienia z odstawienia a ciąża

Witam, 24 stycznia dostałam miesiączkę i w tym dniu zaczęłam swoje pierwsze po pół rocznym odstawieniu opakowanie antykoncepcyjne, po zużyciu 21 tabletek nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, lecz zaczęłam kolejne opakowanie (z tego opakowania połknęłam tylko 10 tabletek, gdyż nagle zaczęłam krwawić, przestraszyłam się tego i zrobiłam 24 lutego 7-dniową przerwę). Po tej przerwie zaczęłam kolejne opakowanie, ale tym razem wzięłam tak, jak jest normalnie w opakowaniu, czyli 21 tabletek. Tabletki te skończyłam przyjmować 23 marca i od dnia 24 mam 7-dniową przerwę, dzisiaj mija już drugi dzień, a ja nadal nie dostaję miesiączki!? Chciałabym tylko wspomnieć, że wcześniej kiedy brałam tabletki przed moją przerwą, miesiączkę od razu dostawałam drugiego dnia przerwy, a tutaj ani odrobina nadziei na okres. Z moim chłopakiem współżyłam tylko 2 razy bez prezerwatywy, ale wytrysk był na zewnątrz mnie, reszta dni było to współżycie z prezerwatywą + wytrysk w kondomie na zewnątrz. Tabletki przyjmowałam zazwyczaj w godz. między 21-22.30 i nie zapomniałam ani jednej tabletki. Nie przyjmowałam żadnych innych leków. Proszę o odpowiedź, co może być przyczyną nie wystąpienia mojej miesiączki.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku zażycia jednego opakowania po drugim, bez przerwy, podczas drugiego opakowania (w połowie lub pod koniec) może wystąpić miesiączka lub plamienia i nie jest to nic niepokojącego. Z tego, co Pani pisze, raczej nie ma powodów do obaw. Nie zrobiła Pani raczej nic, co mogłoby obniżyć skuteczność pigułek (choć na przyszłość zalecam zażywanie tabletek zgodnie ze schematem podanym przez producenta leku...). Krwawienie może nastąpić około 2-5 dnia przerwy. Gdyby jednak nie pojawiło się podczas tej przerwy, przed kolejnym opakowaniem, proszę wykluczyć ciążę (np. test ciążowy). Brak miesiączki nie musi oznaczać ciąży, ale jednak należy ją w takim przypadku wykluczyć.

Pozdrawiam!