Brak krwawienie z odstawienia tabletek Novynette

Witam, trzy dni temu skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Brałam je regularnie, nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, żadnej nie pominęłam. Pierwszą wzięłam pierwszego dnia miesiączki. 15 dnia brania tabletek współżyłam wraz ze swoim chłopakiem do końca. W dalszym ciągu nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, czy w tym przypadku są powody do niepokoju? Na ulotce jest napisane, że u niektórych kobiet podczas pierwszej przerwy może ono nie wystąpić, jednak i tak bardzo się martwię.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie ma powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.