Brak miesiączki 4 miesiące po porodzie i nadżerka szyjki macicy

Witam.prosze o odpowiedz.jestem nie całe 4 miesiace po porodzie dwa miesiace karmilam piersia i bralam tabletki antykoncepcyjne ovulan.w trakcie karmienia i brania tabletek mialam miesiaczke 8 dni (od 1czerwca) i do dzis nie mam miesiaczki.dodam ze mam nadzerke którą lekarka proponowala wypalic. i w pochwie palcem wyczowam jak by natosle czy guzki nie wiem jak to nazwać. Co to i czemu brak miesiaczki

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.