Brak miesiączki a duży stres

Witam, kochałam się z chłopakiem z prezerwatywą w połączeniu ze stosunkiem przerywanym. Prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się, on chyba zdażył wyjąć penisa przed wytryskiem. Ale moje obawy dotyczą tego, że spóźnia mi się miesiączka. Od tygodnia mam bóle brzucha, krzyża, obolale piersi, ale miesiączki nadal nie widać. Zrobiłam test i wyszedł negatywny, fakt, że zrobiłam go dzień przed miesiączką (3 tygodnie od stosunku). Faktem jest również, że w tym czasie mocno denerwowałam się tą sytuacją, zmieniłam klimat i miałam lekkie przeziębienie. Naprawdę już nie wiem, co myśleć. Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany nie zabezpiecza przed ciążą. Jeśli mają Państwo ochotę się tak bawić, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, tym niemniej jeśli chodzi wyłącznie o antykoncepcję, to nie ma to większego sensu.
2. Jeśli prezerwatywa nie pękła/zsuneła się to ryzyko ciąży jest minimalne. Test ciążowy z resztą to potwierdza.

Brak miesiączki najprawdopodobniej wynika ze stresu. Jeśli w najbliższych dniach miesiączka się nie pojawi lub Pani obawy nie zostały rozwiane, proponuję wizytę u lekarza.