Brak miesiączki a prawdopodobieństwo ciąży

Jaka może być przyczyna,ze nie dostaje okresu, kochala m się pierwszy raz nawet nie wiem czy przebil błonę,ale na pewno Noe miał wytrysku. Ale bardzo się denerwuje. Prosze o krótkie wyjaśnienie .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma znaczenia czy jest to pierwszy raz. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji dlatego nie można wykluczyć ciąży. Inne potencjalne przyczyny opóźnienia się okresu to np. infekcja dróg rodnych czy też stan emocjonalny. Proponuję wykonać test ciążowy, a w razie wątpliwości zgłosić się do poradni ginekologicznej.