Brak miesiączki a przeziębienie

jestem przeziębiona mam kaszel i katar dosc mocny , lecz nie goraczkuje. mam rowniez endometrioze w bliznie po cc i od 3 ms-c niereguralne miesiaczki . teraz okres spoznia mi sie 8 dn robiłam test w 4 dniu spodziewanej miesiaczki wynik byl negatywny.to było 10 dni po stosunku. czym moze byc spowodowany brak tej miesiaczki
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zatrzymanie okresu może właściwie wynikać z każdej z opisanych sytuacji. Zarówno infekcja, endometrioza jak i stosunek mogą wpływać na brak, opóźnienie czy skąpą ilość wydzieliny podczas menstruacji. Proponowałbym wykonać test ciążowy ponownie, ponieważ jego skuteczność w wykrywaniu ciąży zaczyna się dopoiero po upływie 14 dni od stosunku.