Brak miesiączki a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, chciałam zapytać co może być powodem że nie dostałam miesiączki,współżyję regularnie pod koniec listopada byłam u ginekologa i było wszystko w porządku jednak mi się wydaję że cos jest nie tak bo 3 miesiące temu miałam plamienie tydzień przed okresem i od tego czasu miałam inne plamienie tzn. bardzo małe i trwało 2,5 dnia. Tabletki biorę od 2 lat, proszę o pomoc. dodam że okres planowo miałam mieć w poniedziałek wieczorem a dziś już wtorek i nic. i czy jest możliwe że się poprostu spóźnia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co powinna Pani cierpliwie poczekać na krwawienie - jego brak może być wynikiem niewielkiego opóźnienia. A propos plamień to jeśli jest Pani pod stałą kontrolą specjalisty ginekologa, który wykluczył patologiczne podłoże dolegliwości, to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Plamienia/krwawienia śródcyklowe to bowiem najczęstszy objaw niepożądany antykoncepcji hormonalnej.