Brak miesiączki a tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego nie mam okresu?

Witam, 2 tygodnie temu zaczęłam brać lek ***, zawierający octan megestrolu na przytycie, gdyż miałam znaczną niedowagę i w międzyczasie stosuję tabletki antykocepcyjne. Problem w tym, że we wtorek przestałam brać listek tabletek i do teraz nie mam okresu. Zrobilam test ciążowy, gdyż okres powinnam mieć najpóźniej wczoraj i wynik testu był negatywny. Czy jest możliwe, że lek *** spowodował zatrzymanie miesiączki? Zaczynam się marwtić, bo nie wiem co robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Czasami podczas stosowania tabletek antyoncepcyjnych miesiączki są bardzo skąpe, a niekiedy mogą w ogóle nie wystepować. W takim przypadku w przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek należy wykonać test ciążowy. Jeżeli, tak jak u Pani, wynik jest negatywny, należy rozpocząć kolejne opakowanie w planowanym terminie.

Lek, który Pani przyjmuje raczej nie jest przyczyną braku miesiączki w danym cyklu. Podczas jego stosowania moga się natomiast pojawić krwawienia międzymiesiączkowe. Powodem braku miesiączki może być działanie tabletek antykoncepcyjnych lub niska masa ciała.