Brak miesiączki a torbiele

Witam! Mam 26 lat i nie mam miesiączki już ponad miesiąc. Ostatnia miałam 10 marca, a dzisiaj jest już 8 maj. Strasznie się boję, że jestem w ciąży. Tabletki antykoncepcyjne brałam gdzieś do 5 grudnia. Ostatni raz współżyłam 30 grudnia. Jeszcze chciałam wspomnieć, że rok temu miałam torbiele, przez które strasznie mnie bolał brzuch. Wizytę u ginekologa mam za tydzień, ale może czegoś więcej dowiem się wcześniej. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Torbiele jajników mogą jak najbardziej dać dolegliwości w postaci zaburzeń miesiączkowania i to chyba jest najbardziej prawdopodobna u Pani przyczyna braku miesiączki. Ostatni raz współżyła Pani 30 grudnia - gdyby podczas tego stosunku zaszła Pani w ciążę, nie pojawiłaby się u Pani od tego czasu miesiączka (a przecież miała Pani miesiączkę w marcu). Byłaby Pani teraz w piątym miesiącu ciąży (około 18 tygodnia ciąży) i miałaby już Pani brzuszek! Mogłaby już Pani wyczuć ruchy płodu! Poza tym na pewno zaobserwowałaby Pani u siebie nudności, zmiany nastroju, zmianę apetytu, powiększenie piersi... Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży jest bardzo, bardzo małe, ale oczywiście nie zaszkodzi zrobić test ciążowy (koszt nie jest duży).

Pozdrawiam!