Brak miesiaczki, ale test daje negatywny wynik. Powinnam go powtórzyć?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 16 września, są one regularne (do tej pory), między 28. a 32. dniem cyklu, teraz jest 34. dzień i nadal nie mam miesiączki. Zrobiłam test ciążowy, jest negatywny. Staram się o dziecko i proszę o radę - czy to za wcześnie na test, czy mam czekać na okres? Co robić? Nie odchudzam się, nie biorę żadnych leków. Czy powtórzyć test? Jeśli tak, to kiedy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Na początku ciąży stężenie HCG może być zbyt niskie, co daje ujemny wynik testu ciążowego. Należy wykonać następny test ciążowy za 3-4 dni. Gdy wynik będzie ujemny, a miesiączka nadal się nie pojawi, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam