Brak miesiączki - ból jajnika

Witam. Mam 19 lat. Miesiączkuję nieregularnie (ale okres zwykle dostaję między 21-28 dniem cyklu). Ostatnią miesiączkę miałam 8 czerwca. 28 czerwca uprawiałam petting z chłopakiem. Nie doszło do wytrysku. Boję się jednak, że jakaś część płynu przed wytryskiem mogła zostać przeniesiona palcami partnera do mojej pochwy. Do dziś nie dostałam miesiączki, ani nie odczułam żadnych jej oznak - wręcz przeciwnie - z mojej pochwy wydobywa się śluz, jak gdybym była w nowym (?) cyklu. Dodam, że bezpośrednio po pettingu śluz zaczął powoli zanikać, a kilka dni temu wrócił z powrotem. Ponad to dziś boli mnie prawy jajnik (tak myślę, że to jajnik). Co może mi dolegać? Jak długo mam czekać, aby iść do lekarza (jeśli jest taka potrzeba)? PS. Od kilku miesięcy zauważyłam pojedyncze czarne włoski na mojej brodzie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do wspomnianego stosunku doszło w 20 dniu cyklu. Biorąc pod uwagę nawet najdłuższy Pani cykl, możemy stwierdzić, że były to dni niepłodne.

Dodatkowo, jak sama Pani pisze nie doszło do wytrysku. Płyn preejakulacyjny zawiera śladowe ilości plemników zdolnych do zapłodnienia. Warunkiem jest jednak pełna penetracja. Nie ma szans na zapłodnienie poprzez przeniesienie preejakulatu na dłoni do pochwy. Może być Pani zatem spokojna. Oczywiście, jeżeli podejrzewa Pani ciążę, zawsze może Pani wykonać test ciążowy. Wiarygodne wyniki uzyskuje się zwykle dopiero 14 dni po ryzykownym zbliżeniu.

Wydaje się zatem, że opóźnienie miesiączki spowodowane jest innymi czynnikami. Do najczęstszych należy zmiana klimatu, przewlekły stres, restrykcyjna dieta, wzmożony wysiłek. Trudno jednoznacznie powiedzieć, co mogło spowodować wydłużenie cyklu w Pani przypadku.

W obecnej sytuacji radziłabym poczekać jeszcze kilka dni. Jeśli miesiączka nie pojawi się 14 dni po spodziewanym terminie należy udać się do ginekologa. Ból jajnika przemawia raczej za nadchodzącą menstruacją.

Włoski okolicy brody, piersi, brzucha mogą być objawem hirsutyzmu. Warto wspomnieć o nich lekarzowi, który zleci Pani badania diagnostyczne w tym kierunku.

Pozdrawiam.