Brak miesiączki - czy powodem jest przebyta operacja czy to raczej objaw ciąży?

Czy powodem opóźniania się miesiączki może być operacja woreczka żółciowego czy bardziej powinnam stawiać na to, że jestem w ciąży? 25 stycznia miałam ostatnią miesiączkę, operację usunięcia woreczka żółciowgo (laparoskopowo) miałam 7 lutego, byłam znieczulana ogólnie. Brałam silne leki przeciwbólowe przez 7 dni (przed i po operacji) oraz biorę codziennie tabletkę wspomagajacą mój żołądek w trawieniu. Dodam, że jestem 4 miesiące po porodzie, pierwszą miesiączkę dostałam 28 grudnia. Cykle zawsze miałam regularne przed i po ciąży, zazwyczaj ok. 30 dni. Test ciążowy robiłam wczoraj - 28.02 - wyszedł negatywny. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Brak miesiączki może mieć związek z przebytą operacją o tyle, że był to stan stresu, zaburzenia homeostazy organizmu. W takich stanach może dochodzić do zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Oczywiście nie można wykluczyć istnienia ciąży. Może Pani poczekać do kolejnego cyklu - w przypadku braku krwawienia udać się do ginekologa bądź wybrać się tam wcześniej, ponieważ badania krwi oraz ocena ginekologiczna, m.in. USG ocenią prawdopodobieństwo ciąży z dużo większą dokładnością.
Pozdrawiam