Brak miesiączki i bolący jajnik po odstawieniu tabletek

Pani doktor, przejdę od razu do sedna, w czerwcu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Później 2 cykle miałam regularne, co 29 dni. 3 cykl zaczął się 27 sierpnia. Kochałam się 6 września, czyli koło 10 dnia. Zrobiłam już 3 testy, pierwszy 14 dni po stosunku, ostatni w 21 dni po stosunku. Wszystkie negatywne. Byłam u ginekologa, który w badaniu palcami stwierdził, że ciąża jest możliwa, że jestem rozpulchniona, natomiast na usg powiedział, że nic nie widzi, ani w macicy ani by coś się działo w jajnikach... Czy ja mogę testom i dr ufać? Martwi mnie częste oddawanie moczu, co godzine. Nigdy nie mierzyłam temp., ale wczoraj 37,5, dzisiaj 37, boli mnie lewy jajnik i co jakiś czas całe podbrzusze, ale okres się nie pojawia. Mam sine wargi i czuję się, hmm, duża w środku.. Jeśli ten cykl miał bycć, jak tamte dwa, to okres powinien być 25 sierpnia..
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skoro do stosunku doszło około 10 dnia cyklu, to rzeczywiście mogło dojść do zapłodnienia. W USG ciążę można zobaczyć dopiero po 4-5 tygodniach od początku ostatniej miesiączki. Z drugiej strony, test ciążowy (jeśli wykonany poprawnie, dokładnie zgodnie z instrukcją!) powinien dać już wynik zgodny z prawdą. Pani objawy mogą sugerować także zakażenie pęcherza moczowego (wskazane byłoby badanie ogólne moczu). Natomiast spóźniająca się miesiączka może być wynikiem brania tabletek (po ich odstawieniu dość często regularne miesiączki nie pojawiają się od razu). Radzę ponownie wykonać test i jeśli miesiączki nadal nie będzie, umówić się na kolejną wizytę za ok. 2 tygodnie. Powinna Pani także brać cały czas kwas foliowy (0,4 mg na dobę).

Pozdrawiam serdecznie!