Brak miesiączki i negatywny wynik testu ciążowego - co mi dolega?

Witam, ostatnia miesiączka miała miejsce 31.01.11. Między 12 a 13 lutego doszło do stosunku. Mój cykl trwa zawsze 28 dni. Nie mam żadnych objawów związanych z ciążą ani ze zbliżającym się okresem (np. bóle podbrzusza), natomiast czuję się "wzdęta". Obawiam się, że mogło dojść do zapłodnienia. Dziś rano (7.03.11) zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Bardzo się martwię...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego, który został wykonany w dniu spodziewanej miesiączki, należy uznać za wiarygodny.
Brak miesiączki może być wynikiem m.in. stresu, intensywnego odchudzania, zmiany klimatu. Również przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne.
Jeżeli okres się nie pojawi, powinna Pani zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam