Brak miesiączki i pozytywny wynik testu ciążowego a wynik USG

Ostatni raz miałam 19 października miesiączkę tak jak pisałam juz przedtem dziś jest 10.12 nadal jej nie mam . Zacznę od początku .. Na teście wyszły mi 2 kreski wiec lekarz był przekonany że jestem w ciąży za tydzien kazał zgłosić mi sie na usg w którym nic nie wyszło to był 5 tydz z jego obliczeń zatem , na następnej wizycie przepisał mi Duphaston na wywołanie okresu i piowiedzial że jeżeli go nie bedzie to mam sie nie martwić bo one również sa na podtrzymanie .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak jak zalecił Pani specjalista ginekolog, powinna Pani przyjmować Duphaston oraz wykonać kontrolne USG za około 14 dni. Kolejny wynik USG rozstrzygnie czy jest Pani w ciąży oraz jak powinno wyglądać dalsze postępowanie.