Brak miesiączki i upławy - ciąża czy infekcja?

Witam!
Mam pewne nurtujące mnie pytanie. Miesiączka spóźnia mi się 12 dzień. Wykonałam 2 dni temu test ciążowy, który pokazał wynik negatywny. Ale mam również problem z upławami. Jakieś 2 miesiące temu pojawiły się u mnie białe upławy o dość nie przyjemnym zapachu i to w dużych ilość.
W zależności od okresu mojego cyklu przybierał on różną postać. W dni płodne był bardziej śliski i lepki. W dni niepłodne był bardzo suchy, przypominał swoim wyglądem wiórki kokosowe. Spóźniająca się miesiączka i te upławy przyniosły mi na myśl ciążę, lecz jak mówię, test wyszedł negatywny, a te upławy pojawiły się już przed wcześniejszą miesiączką.
Dodam, że czasem odczuwam dziwny ból prawego jajnika. Moje pytanie brzmi: Czy jestem w ciąży? A może spóźniająca się miesiączka jest wynikiem jakieś infekcji? Wiem, że powinnam udać się do lekarza, ale przyznam, że badanie ginekologiczne nie należy do moich ulubionych.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
wynik testu ciążowego należy traktować jako wiarygodny. Zatem ciąża jest wykluczona.
Natomiast patologiczna wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu z dróg rodnych może być objawem stanu zapalnego dróg rodnych. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenia odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam