Brak miesiączki i zmiany na twarzy: czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Witam. Mam 28 lat i dwójke zdrowych dzieci. Pierwsze poronienie nastapiło 16 stycznia 2008 roku. Drugi raz poroniłam w połowie października 2010 roku. Przez pierwsze dwa miesiące po łyżeczkowaniu brałam tabletki antykoncepcyjne, chyba po to, żeby wszystko wróciło do normy. 10 stycznia dostałam dosyć obfity okres. Cykle moje wahały się między 30-31 dniem, więc następnej miesiączki powinnam spodziewać sie mniej więcej około 10 lutego. Dzisiaj jest już koniec lutego, a ja wciąż czekam. Chciałam także nadmienić, że od około tygodnia wyskakują mi na całej twarzy, przeważnie rano, małe, czerwone krostki, które w ciągu dnia bledną i rano na nowo to samo. Czy mój brak okresu i zmiany na twarzy mogą być spowodowane zaburzeniem równowagi hormonalnej w organizmie? Ciąży też nie mogę z całą pewnościa wykluczyć. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Witam serdecznie.
W przypadku braku miesiączki zawsze w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę, dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był ujemny, należy rozważyć inne przyczyny braku okresu, m.in. zaburzenia hormonalne. Zmiany skórne mogą mieć związek z tymi zaburzeniami, dlatego powinna Pani umówić się na wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam.