Brak miesiączki, kiedy wziąć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną?

Witam. Na wywołanie okresu wzięłam 5 tabletek P*********** dopochwowo. Zaczęłam brać w 18 dniu cyklu. Dziś jest 33 dzień cyklu, a okres nie wystąpił (pewnie za mało ich wzięłam), a mam taki problem, bo lekarz kazał mi wziąć tabletki antykoncepcyjne w pierwszym dniu okresu. Czy mogę je wziąć już teraz, czy muszę znowu postarać się o wywołanie miesiączki? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani udać się do lekarza i ponownie postarać się o wywołanie miesiączki.