Brak miesiączki, negatywny wynik testu, ból brzucha. Czy to ciąża?

Witam!
Jestem kobietą, mam 24 lata. Ostatnią miesiączkę miałam 10.12.2010 r. Do tej pory nie pojawiła się kolejna. Cykle z reguły miałam regularne, co 28-30 dni. 18 stycznia 2011 zrobiłam test ciążowy w godzinach porannych z pierwszego moczu i wyszedł negatywnie.
Dodam jeszcze, że w tym czasie wystąpiła u mnie infekcja i mam nadżerkę. Czy to ciąża, czy może inne przyczyny?
Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w Twoim przypadku warto wykonać dodatkowo oznaczenia beta HCG w krwi, jeżeli wynik testu ciążowego wyszedł negatywny oraz skonsultować się z lekarzem ginekologiem - czasem minimalnie podwyższone wartości gonadotropiny kosmówkowej mogą powodować opóźnienie wystąpienia krwawienia.

Warto jednak skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który ma możliwość zbadania.

Pozdrawiam!