Brak miesiączki od czasu stosowania leku na problemy skórne

Witam. Trzy miesiące temu współżyłam po raz ostatni z moim byłym chłopakiem. Po tygodniu byłam u lekarza w związku z problemami skórnymi i przypisano mi lek, a przedtem poprzez mocz sprawdzono, że nie jestem w ciąży (silny antybiotyk). Po tygodniu wystąpiło okres zabarwiony na brązowo. Od tego momentu nie miałam miesiączki, a dzisiaj znowu brązowe plamienie, bardzo skąpe. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że przez dwa miesiące byłam na Florydzie, a klimat wpływa na mój organizm. Dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak miesiączki może ale nie musi być objawem ciąży. W takiej sytuacji warto zgłosić się do ginekologa oraz wykonać badania, w tym USG oraz beta hCG z krwi.