Brak miesiączki po odstawieniu antykoncepcyjnych pigułek

Witam! Mam pewnien problem... Ostatnio na próbę zażyłam nowe tabletki antykoncepcyjne (wcześniej w ogóle nie brałam tabletek od ponad roku). Jednak źle się po nich czułam i postanowiłam je odstawić. Po odstawieniu dostałam normalnie okres. Później jednak, czyli obecnie spóźnia mi się miesiączka już parę dni. Martwię się tym trochę, zaznaczam jednak, że nie odbywałam stosunku w czasie ich brania ani po. Dziś zacząło mnie kłuć podbrzusze po prawej stronie.. Proszę o szybki kontakt,  pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! To naturalne, że po odstawieniu tabletek, nawet jeśli przyjęła Pani tylko jedno opakowanie, miesiączka nie jest od razu regularna. Oczywiście w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę, jednak opóźnienie miesiączki nie powinno budzić niepokoju. Wprowadzenie hormonów z zewnątrz zaburzyło równowagę w Pani organizmie. W ciągu kilku cykli wszystko powinno się jednak unormować. Pozdrawiam serdecznie!