Brak miesiączki po odstawieniu tabletek

Przez 3 lata przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Cyprest. 9 listopada 2011r. dostałam ostatnią miesiączkę i nie przyjmowałam już więcej tabletek, aby zrobić przerwę i przyjmować kolejny rodzaj, chyba Syndi35. Czy to normalne, że do dzisiaj nie dostałam w ogóle miesiączki? Do tego praktycznie codziennie wydziela mi się chyba taki biały śluz z pochwy. Czasem jest go więcej, a czasem znikoma ilość. Czy to też normalne? Wczoraj uprawialiśmy z moim mężem petting i on włożył mi na chwilę, ale bardzo płytko (praktycznie wcale) penisa do pochwy. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę? I jak duże? Żadnego wytrysku spermy nie było. Kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Petting bardzo, bardzo rzadko wiąże się z ryzykiem ciąży. Jeśli na członku nie było nasienia, to ryzyko to praktycznie nie istnieje. Jeśli zaś chodzi o miesiączkę, to ma prawo jeszcze się nie pojawiać, ponieważ podczas przyjmowania przez Panią tabletek hormonalnych, cykl miesiączkowy był całkiem zahamowany. Może teraz Pani organizmowi zająć trochę czasu, nim powróci do pełnej równowagi. Powrót regularnych cykli trwa nieraz po odstawieniu tabletek nawet pół roku. Biaława wydzielina, jeśli jest jednolitej konsystencji (a nie np. grudkowata), jest zupełnie naturalna- nie musi się Pani nią niepokoić.

Jeśli chce Pani rozpocząć przyjmowanie nowych tabletek, może Pani to zrobić dowolnego dnia, z tym jednak zastrzeżeniem, że jeśli nie będzie to pierwszy dzień miesiączki, to przez pierwsze 7 dni nie będzie Pani w pełni zabezpieczona przed ciążą. Jeśli współżyła Pani (poza pettingiem) od czasu odstawienia tabletek, to warto jednak wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!