Brak miesiączki po stosunku z prezerwatywą

8 grudnia kochałam się z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Dnia 5 stycznia dostałam okres, następny dopiero 24 lutego, dziś jest 30 marca, a ja znowu nie mam okresu. Robiłam w lutym test ciążowy - wynik negatywny. Czy mimo to, możliwe jest bym była w ciąży? Nie przytyłam, nie bolą mnie piersi, nie mam tylko (aż) miesiączki. Nadmienię tylko, że i luty, i marzec to dla mnie bardzo stresujące miesiące. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gdyby do poczęcia doszło w wyniku stosunku odbytego 5. grudnia, test ciążowy miałby wynik pozytywny (ciąża miałaby już ponad 3 miesiące). Poza tym prezerwatywa jest dosyć skutecznym środkiem antykoncepcyjnym (wskaźnik Pearla około 3-4). Brak miesiączki może mieć także inne niż ciąża przyczyny, np. stres, niedożywienie, przemęczenie, zaburzenia hormonalne... Najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani do lekarza w celu diagnostyki tych zaburzeń miesiączkowania.

Pozdrawiam!