Brak miesiączki po wchłonięciu torbieli i łyżeczkowaniu szyjki macicy z powodu poronienia

Witam, 1 września miałam łyżeczkowanie ponieważ poroniłam, na wizycie kontrolnej miesiąc później okazało się że mam torbiel na jajniku 5 cm, lekarz przepisał duphaston na 12 dni, w międzyczsie miała pojawić się miesiączka, na ostatniej wizycie dowiedziałam się że torbiel się wchłąnął a miesiączki jak nie było tak nie ma a śluzówka macicy jest przerośnięta i lekarz nie potrafi powiedzieć dlaczego się nie złuszcza, proszę powiedzieć jaka może być przyczyna braku miesiączki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.