Brak miesiączki po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej

Dzień dobry, mam pewien kłopot. Jestem 17-letnią dziewczyną i około 6 miesięcy temu wzięłam 1 raz tabletkę antykoncepcyjną 72 po stosunku, a później w okresie 3 miesięcy brałam ją jeszcze 2 razy. Teraz mam kłopoty z miesiączką, ponieważ nie mam już jej około 5 miesięcy, w ciąży nie jestem, bo robiłam test i to nie raz, więc nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o pomoc, ponieważ martwię się o mój organizm.

Witam! Escapelle jest antykoncepcją awaryjną i nie powinna być stosowana często. W Pani przypadku była stosowana już 3-krotnie co mogło spowodować jedno z działań niepożądanych, czyli opóźnienie miesiączki. W tej chwili wskazana jest wizyta u ginekologa w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania ewentualnego USG przezpochwowego. Po ustaleniu przyczyny może zostać zlecone wywołanie miesiączki. W związku z dość częstym sięganiem po antykoncepcję awaryjną proponuję rozważyć regularną antykoncepcję hormonalną. Pozdrawiam serdecznie!