Brak miesiączki przez 3 miesiące i dwudniowe brązowe plamienie

Witam . Od trzech miesiecy nie pojawia sie u mnie miesiaczka , natomiast pojawilo sie w jednym miesiacu 2 -dniowe brazowe plamienie , niestety testy wychodza negatynie. Lekarze twierdza ,ze brak miesiaczki przez taki okres czasu nie jest niczym zlym .. Niestety obawiam sie,ze to nie jest nic normalnego. Co moze byc przyczyna braku miesiaczki? Staram sie z mezem o dziecko ,ale niestety boje sie ,ze przez takie cos moge miec problem lub ich nie miec wogole :/ Prosze o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany nieprawidłowościami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości takich jak niewłaściwa dieta, stres czy przemęczenie. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Witam. Brak miesiączki może być wynikiem zaburzeń hormonalnych (sugeruję oznaczenie poziomu FSH, LH, PRL i TSH), zmiany diety, utraty masy ciała czy stresu.