Brak miesiączki przy niedoczynności tarczycy

witam mam 26 lat i nigdy nie miesiaczkowałam niedawno wykryli u mnie niedoczynnosc tarczycy i chciala bym sie dowiedzec czy brak miesiaczki moze jakis niekorzystnie wypywac na moj organizm czy moze powodowac jakies schorzenia czy mozna to zostawic tak jak jest??

może wpływać negwtiwnie i nie można tego tak zostawic, tzreba znaleźć przyczynę, podejrzewam,że niedoczynnosc tarczycy nią nie jest, ale mogłą się "dołożyć". upraszczając, bez miesiączki ma Pani organizm jak kobieta po przekwitaniu, koniecznie trzeba to wyjaśnić- ginekolog+endokrynolog.