Brak miesiączki raz na jakiś czas - co robić?

Witam,
mój problem lubi się powtarzać z tego co widzę. A mianowicie dokładnie rok temu było tak, że w listopadzie nie dostałam miesiączki, byłam u ginekologa, ponieważ nigdy wcześniej nie spóźniał mi się okres, a tym bardziej nie było takich sytuacji żeby go nie było wcale. Dostałam luteinę i po 3 dniach brania dostałam okres i przez cały rok wszystko było w porządku, aż do teraz.

Ostatnią miesiączkę miałam 22 października i do tej pory nic. Teraz mam dużo pracy i nie mam czasu iść do lekarza, a więc sama sobie "zaleciłam" luteinę tak jak lekarz w zeszłym roku :) Biorę ją już od tygodnia i nic :( Okresu jak nie było tak nie ma :(
Zapisałam się do ginekologa dopiero na 18 stycznia. O czym świadczą takie cykle bez miesiączkowe? Czy w tym czasie możliwe jest też, że nie mam owulacji? Bardzo chciałabym mieć dzidzię i staramy się z chłopakiem ale w takim wypadku już nie wiem co ze mną jest ;(

Witam,

Powtarzający się brak krwawienia miesiączkowego wymaga diagnostyki. Do zaburzeń może dochodzić pod wpływem stresu, silnych, emocji, podroży, etc. Jednak takie zaburzenia są zazwyczaj krótkotrwałe i nie nawracają, choć mogą się powtórzyć w sytuacji zadziałania podobnych czynników. Poważniejszymi przyczynami wspomnianych objawów mogą być zaburzenia hormonalne oraz złożone zespoły chorobowe, np. zespół policystycznych jajników. Dobrze zatem, że zapisała się Pani do specjalisty.

Pozdrawiam