Brak miesiączki u nastolatki - czy to coś poważnego?

Dzień Dobry. Jestem dziewczyną i mam 14 lat. Pisze do państwa, ponieważ mam problem i nie wiem co mam robić. 29 września 2009 r. dostałam mojej pierwszej miesiączki, trwała ona 9 dni. następna miesiączka pojawiła się po 58 dniach. trwała od 6 lutego do 14 lutego2010 r. Trzecią kolejną miesiączkę miałam po 70 dniach. Zaczęła się ona 26 kwietnia a skończyła 4 maja. Kolejną miałam na przełomie lipca-sierpnia 2010 r. czyli przez rok miałam tylko 4 miesiączki. Od tamtej pory, czyli od wakacji nie miałam jeszcze miesiączki. Minęło już 4 miesiące. Nie wiem czy mam już się niepokoić czy nie? Proszę o radę.

Witam serdecznie,
Przez pierwsze dwa lata miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Wówczas nie budzi to niepokoju. Po tym czasie powinny się unormować.
Jednak w Pani przypadku miesiączki są bardzo rzadkie. Dlatego proponuję wcześniejsząa wizytę u ginekologa aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam