Brak objawów zapowiadających okres a ryzyko ciąży

Witam mam takie pytanie okres zawsze miałam co 28dni czasem 29dni raz się zdażyło ze miałam co 30dni. W tym miesiacu powinnam już dostać a nie mam zadnych objawuw typu ból brzucha czy ból piersi a zawsze tydzień przed okresem miałam objawy i wiedziałam ze dostane okres,a teraz nic. Nie biorę żadnych anty ani nic. Czy mogę być w ciązy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie mogę ciąży wykluczyć, ponieważ nie wiem nić na temat ewentualnych stosunków. Warto jednak wspomnieć iż często opóźnienie okresu związane jest z wahaniami hormonalnymi. Warto wykonać test ciążowy.