Brak ochoty na seks

Witam. Mam 23 lata i bardzo potrzebuję pomocy, nie wiem już co robić. Dwa lata temu urodziłam dziecko, od 3 lat jestem mężatką. Kocham swojego męża, jednak od ponad roku w ogóle nie mam ochoty na seks, a teraz, od jakichś 7 miesiecy mógłby dla mnie nie istnieć. Nie czuję potrzeby, męczą mnie pieszczoty, nie wiem co myśleć - mój mąż już nie wytrzymuje, nie wie co mi jest, ja także. Dodam, że od dwóch miesięcy ani razu nie współżyliśmy. Mąż mnie błaga, prosi, ale ja nie potrafię się zmusić, bo czuję wtedy tylko ból. Dodam, że nie biorę żadnych tabletek, stosujemy prezerwatywy. Czy powinnam zbadać poziom hormonów? Gdzie to zrobić? Do jakiego lekarza się udać? Czuję, że dłużej tak być nie może. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Ola

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Na podstawie jedynie informacji podanych w zapytaniu nie mogę stwierdzić nawet z przybliżeniem jaka jest przyczyna utraty libido. Może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi, ale może to być też problem psychiki.

Proponowałbym w pierwszej kolejności udać się z tym problemem do swojego ginekologa, który zleci podstawowe badania i pokieruje dalszą diagnostyką. Jeśli uzna za konieczne, wspomoże się pomocą seksuologa.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.