Brak ochoty na seks - co jest przyczyną?

Witam. Jestem kobietą i mam 22 lata. Jestem z moim chłopakiem od 4 lat. Na początku wszystko było ok, a teraz straciłam całkowicie ochotę na seks, a jeśli się kochamy to nigdy z mojej inicjatywy, czasami nawet zmuszam się do tego. Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego tak jest. Mój chłopak powiedział, że seks ze mną stał się nudny, nie chce, żeby tak było. On jest zły, że musi za każdym razem zaczynać, a ja nie spełniam jego oczekiwań w łóżku. Z jednej strony nie wyobrażam sobie seksu z innym mężczyzną, a z drugiej nie mam ochoty kochać się ze swoim chłopakiem. Czy nasze uczucie wygasło? Czy pozwolić mu odejść? Jak mam nabrać ochoty na seks?

Witam,
Przyczyn obniżenia popędu seksualnego może być wiele. Mają na nie wpływ czynniki zarówno psychiczne, jak i organiczne.
Istotnym powodem może być przemęczenie, nieregularny tryb życia, a także nałogowe stosowanie używek.
W sferze psychicznej często powodowane jest przez stres i problemy osobiste. Nie można również wykluczyć zmian w relacjach partnerskich, którym z kolei może zaradzić konsultacja psychologiczna.
Pozdrawiam.