Brak ochoty na seks podczas stosowania NuvaRing

Witam, przez 3 cykle stosowałam krążek Nuvaring (wcześniej przez 5 lat zażywałam różne tabletki,tj. Harmonet,Yasmielle). Niestety, powodowały u mnie komplety brak ochoty na seks oraz zmiany nastroju. Chciałabym zmienić metodę antykoncepcji z krążka na tabletki Yasminelle. Krążek powinnam wyjąć 31.10, zrobić 7dniową przerwę i włożyć krążek z powrotem. Czy jeśli chcę zmienić metodę, pierwszą tabletkę Yasminelle powinnam zażyć 31.10 czy dopiero 8dnia po tygodniowej przerwie? Pozdrawiam,Sylwia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zażyć pierwszą tabletkę w dniu wyjęcia krążka lub po siedmiodniowej przerwie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.