Brak ochoty na seks u 29-letniego męża

Witam mój mąż ma 29 lat,jesteśmy 2 lata po ślubie. Kochamy się bardzo rzadko bo mąż nie ma ochoty. dlaczego tak jest

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą różnymi cechami, między innymi poziomem potrzeb seksualnych - libido. Jest możliwe, że mąż jest właśnie osobą o naturalnie niskim libido lub, że różnica między Państwem (libido Pani, a libido męża) jest duża.

Jest możliwe, aby w toku terapii odnaleźć przyczyny niskich potrzeb seksualnych lub niechęci do współżycia - np. brak doświadczenia, brak satysfakcji ze współżycia, nawyki masturbacyjne, nazbyt restrykcyjne wychowanie seksualne w domu rodzinnym, negatywne skojarzenia z seksualnością, traumatyczne wydarzenia itp. Praca nad tymi czynnikami może podnieść libido.

Jest również możliwe, że przyczyny mają charakter chorobowy - np. stan depresyjny, stany lękowe, zaburzenia hormonalne (np. niski poziom testosteronu, niedoczynność tarczycy) itp. Tu również konieczna jest diagnoza.

Pozdrawiam!