Brak ochoty na seks u kobiety

Mam pewien wstydliwy dla mnie problem.A więc chodzi mi o popęt seksualny a dokładniej o jego brak. Mam 27lat jestem z mężem 10lat ,5miesiecy temu urodził mi się syn. Wiem że po porodzie są zmiany hormonalne co może wpłynąć na brak ochoty do współżycia , ale ten problem trwa od samego początku. Chciałabym w końcu poczuć się jak prawdziwa kobieta i mieć prawdziwy apetyt na seks. Kocham bardzo swojego męża i on się nie raz bardzo stara ale ja nie mam zbytnio ochoty. Co jest ze mną nie tak? Pomózcie

Szkoda, że szereg lat wcześniej nie szukała Pani pomocy, bo sposoby reagowania utrwalają się często.
Po porodzie wskazana jest konsultacja ginekologiczna, warto byłoby pójść na nią już z oznaczonym poziomem prolaktyny we krwi
(koszt ok. 30zł).
Może jest w okolicy lekarz seksuolog-ginekolog?
Po wykluczeniu przyczyn somatycznych pozostaje wizyta w gabinecie psychologicznym-seksuologicznym.
Niestety rzadko można oczekiwać szybkich efektów terapii, choć bywają miłe niespodzianki...
W medycynie seksualnej bardziej uprzywilejowani są panowie, jest cały wachlarz leków dla nich.
Dla pań to przyszłość, reklamowane w TV suplementy zwykla nie spełniają oczekiwań pań, choć czasami bywają poprawy...
Pozdrawiam. JW

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
czy Państwo rozmawiali ze sobą o tym problemie? Jeśli obniżone libido u Pani trwa tak długo być może warto zwrócić się tym do terapeuty par. Prawdopodobnie zasugeruje najpierw badania hormonalne u Pani, żeby wykluczyć problemy natury somatycznej. Jeśli w tej kwestii wszystko będzie w porządku wspólnie będziecie mieli okazję porozmawiać na ten temat i dojść do źródła tego problemu. Nie wiem jak wyglądają Państwa relacje w związku. Czas po porodzie jest faktycznie bardzo specyficznym etapem, ale problem nie jest nierozwiązywalny. Życzę powodzenia. Pozdrawiam