Brak oddawania moczu a padaczka

moja znajoma od 2 dób nie oddawala moczu, potem zalatwiala sie normalnie i za jakies pare dni znowu nie oddawala moczu i tak kilka razy, potem sie wszystko uspokoilo ale zaczely sie silne bole glowy 24 na dobe, leki pomagaly na chwile i znowu silne bole ,az doszlo do tego ze dostala drgawek i lekaze nie wiedza co sie dzieje,mysla ze to padaczka, drgawki wystepuja kilka razy dziennie jak tylko wstaje z luzka, czy to ma jakies powiazanie z brakiem oddawania moczu? i prosze o pomoc jak to leczyc .

Witam serdecznie.
Opisane dolegliwości stanowczo wymagają przeprowadzenia dokładnej diagnostyki i bezpośredniego badania lekarskiego. Zmniejszona ilość oddawanego moczu w połączeniu z drgawkami wymaga wykluczenia poważnych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, w tym guzów mózgu. Proszę w miarę możliwości jak najszybciej zasięgnąć porady neurologa.

Zatrzymanie oddawania moczu może być objawem niewydolności nerek!
Może grozić zatruciem organizmu i poważnymi komplikacjami ! Drgawki mogą być tylko objawem zatrucia organizmu, niewydolności nerek!
Konieczne pilne przeprowadzenie dokładnych badań: ocena wydolności nerek, mocznik, kreatynina, elektrolity; USG brzucha itd.
Dalsze badania ustalą LEKARZE
Najlepiej w warunkach szpitalnych!
Proszę o informacje czy Znajoma jest już w szpitalu, pod opieką lekarską!