Brak okresu a negatywny test ciążowy i spirala

witam! proszę o pomoc bo wariuje,mam 31 lat,2 dzieci,wkładkę (spiralę)na ok 10 lat-mam już 4,5roku ją ,spóźnia mi się okres już ponad tydzień od planowanego dnia,wcześniej mi się pojawiał dwa,trzy,max cztery dni od planowanego dnia.sex uprawiałam 5tygodni temu,robiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie,a okresu brak :(

Skoro test ciążowy ujemny to ciąża jest nieprawdopodobna. Widocznie są zaburzenia miesiączkowania z innego powodu . Warto udać się do ginekologa w celu zdiagnozowania problemu. Osobiście nie polecam stosowanie wkładek powyżej 5 lat oszczędności są niewielkie, a skuteczność antykoncepcyjna zmniejsza się z każdym rokiem.

Negatywny test ciążowy, wkładka wewnątrzmaciczna - właściwie wykluczają ciążę. Proponuję wizytę u ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.