Brak okresu a negatywny wynik testu ciążowego po stosunku w prezerwatywie

Mam pytanie końcem czerwca kochałam się z chlopakiem z zabezpieczeniem( prezerwatywa nie pekła) 11 lipca dostałam okres i cykle miałam regularne natomiast w sierpniu okres pojawił sie juz 3 sierpnia a teraz powinnam dostać 31 sierpnia według obliczeń i nie mam. podreslam że od 20 lipca do 25 sierpnia byłam w pracy w niemczech na robotach sezonowych) .i teraz stresuje sie bo okresu jak nie było tak nie ma w poniedziałek zrobiłam test i wynik negatywny.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie okresu w tej sytuacji może wynikać ze stresu lub nawet zmiany miejsca przebywania. Jednak nie można ograniczać się tylko do tego. Być może problem wynika z zaburzeń hormonalnych. Test ciążowy wykazuje największa skuteczność po 14 dniach od ostatniego stosunku. Polecam konsultację z lekarzem.