Brak okresu a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych i uprawianie bezpiecznego seksu

Dostałam pierwsze w życiu tabletki anty. Mam długie przerwy między okresami, nawet do 4 mies. Ostatni okres skończył mi się 10.10. Przy normalnym trybie powinnam go dostać za ok. 30 dni i wtedy zacząć brać tabletki. Okresu jednak nie dostałam, znajoma poleciła mi żeby normalnie nie dostawszy okresu zacząć je zażywać (dzisiaj już wiem, że powinnam iść do ginekologa po tabletki na wywołanie okresu-nie zrobiłam tego). Obecnie jestem przy 4 tabletce. Od kiedy mogę bezpiecznie zacząć uprawiać seks?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, po pierwsze musi się udać Pani do lekarza ginekologa w celu konsultacji i wyjaśnienia co jest przyczyną tak długich cykli. Tabletki hormonalne powinny być przypisane w ewentualnym celu wyrównania tych cykli. Pozdrawiam.