Brak okresu a ryzyko ciąży po stosunku w prezerwatywie

Mam problem ostatnia miesiaczke miałam19.09 a skonczył sie 23.09a zazwyczaj mam okres co 25-27dni. Nadal nie dostalam okresu a kochałam sie 30.09 z partnerem zastosowalismy jedynie prezerwatywe. Czy brak okresu oznacza ze jestem w ciazy?.Nie mam ani mdłości ani mnie piersi nie bola tylko nie dostałam okresu. Boje sie

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży (prezerwatywa nie jest pewną w 100% metodą antykoncepcji). Istnieje jednak szereg innych przyczyn ewentualnego opóźnienia się okresu. Polecam wykonać test ciążowy jak najszybciej a w razie jakichkolwiek wątpliwości wizytę w Poradni Ginekologicznej.