Brak okresu a wynik testu negatywny...

Witam! Mam problem. Od dwóch dni spóźnia mi się okres. Zrobiłam test i wyszedł negatywny. Ostatni okres miałam od 17.02.2010 r. do 21.02.2010 r. Mój cykl jest co 28 dni. Teraz powinnam dostać okres 16.03.2010, a do dziś nie dostałam. Dodam, że odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, 12.02.2010 r. wzięłam ostatnią. Czuję się dobrze, żadnych objawów nie mam, tylko trochę boli mnie brzuch, tak jak podczas okresu, no i śluz jest biały. Współżyłam z chłopakiem w czasie pierwszego dnia płodnego, to bylo 26.02.2010 r. bez zabezpieczenia. Test zrobiłam dziś 18.03.2010 r. i wyszedł negatywny. Czy ja jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bardzo możliwe, że jest Pani w ciąży, pomimo negatywnego wyniku testu. Często w pierwszych dniach od terminu spodziewanej miesiączki testy dają wynik fałszywie negatywny. Radzę powtórzyć test po trzech dniach (jeśli miesiączka się nie pojawi) lub ewentualnie udać się do przychodni i wykonać test z krwi - badanie stężenia betaHCG we krwi. Test ten jest dokładniejszy, daje wynik pozytywny już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!