Brak okresu, ból podbrzusza, obfite upławy, swędzenie pochwy i częste oddawanie moczu a ryzyko ciąży

okres spóźnia mi sie juz ponad 3 miesiace, zrobiłam 3 testy ciazowe z wynikiem negatywnym, ale jednak okresu brak. czesto boli mnie brzuch w dolnej czesci, mam obfite uplawy oraz co jakis czas dziwne swedzenie pochwy, czesto chce mi sie siku pomimo ze mam pusty pecherz. czy moge byc w ciazy? jesli nie, to co moze byc powodem braku okresu i tych objawow?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że skoro 3 wykonane testy ciążowe są negatywne a od 3 miesięcy nie ma Pani miesiączki, to ciążę właściwie możemy wykluczyć. Opisany świąd oraz upławy to natomiast najpewniej objawy infekcji dróg rodnych. A propos braku miesiączki, to potencjalnych przyczyn może być wiele, w tym zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji tarczycy, anemia, itd. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.